top of page

Je vám líto, že jste nezažili revoluční dobu? Nebuďte smutní.

 

Ladik Větvička - Hovory z Lán

Je vám líto, že jste nezažili okamžiky převratů a revolucí třeba v letech 48, 68, 89? Nemusíte být smutní. Když se rozhlédnete okolo sebe, zjistíte, že revoluční dobu zažíváme právě teď, i když nám to možná dojde až později. Přesně před pěti lety, kdy se u nás objevil první nakažený, nás taky nenapadlo, jak zajímavé období začíná.


Jak jistě víte, bůh vede naše kroky.


Ty mé kroky vedl přesně před pěti lety, když mě v prázdnotě začínajícího koronového šílenství přivedl k myšlence objet Česko-Slovensko na kole, když nic jiného se stejně dělat nedalo. Vznikla z toho kniha, která se v první verzi jmenovala Okolo Česko-Slovenska a stala se kronikou všech absurdit, které se na počátku tehdejší totality hrnuly okolo nás jak šílené panoptikum. Když jsem o půl roku později začal psát pokračování, pojmenoval jsem jej už titulem „Kronika koronopodfucku 2“ a protože jsem měl tušení, že bude i „Kronika koronopodfucku 3“, adekvátně jsem přejmenoval i první díl.


Trilogie se postupem času dostala mezi mé nejúspěšnější knihy. Ti, kteří by rádi zapomněli na své postoje z tehdejší doby, kdy z nás udělali „občany II. Kategorie“, si ji asi nepořídili, jiní si naopak chtějí tu řadu absurdit ponechat v knihovně, protože jsou věci, které se vymyslet nedají, jen je třeba je včas zaznamenat.


Právě tak, jako jsem ještě v pátek 13. března 2020, kdy nám poprvé zavřeli hospody, netušil, že je před námi trilogie „KK1-3“, tak mě ještě vloni na počátku května 2024 nenapadlo, že začnu psát pro Radio Universum denní glosy nazvané „Větičky Ladika Větvičky", ze kterých vznikne kniha „Předválečný deník“. Nenapadlo by mě, že čas se zrychlí natolik, že když jsem jeden den nestihl sledovat aktuality, tak další den už byly překonané. Snad i proto čtenáři vytušili, že to je záznam neobvyklé doby, která je výjimečná a kniha se setkala s nečekaným zájmem.


Dnes je 1. března 2025. Včera vyhodil Trump Zelenského z Bílého domu a zítra se má parta válečných štváčů v čele s vyhozeným Zelenským sejít v Londýně. Až budu v pondělí zveřejňovat Větičky, netuším, jak tu přehršel víkendových zpráv zvládnu. Doba se opět vymkla z kloubů a šílí, jak říkával starý Hamlet.


A do této doby vychází druhý díl knihy – „Předválečný deník II.“.

Dokumentuje neuvěřitelný posun, ke kterému došlo od října loňského roku (kdy končil první díl deníku), do února tohoto roku, kdy jsme už měsíc svědky americké revoluce.


Pokud máte chuť mít deník této zajímavé doby ve své knihovně, protože nikdy nevíme, kdy na webech Orwellovsky přepíšou historii, čas objednat je právě teď.


Kniha stojí 390,- Kč včetně poštovného a bude distribuována hned, jak dojde z tiskárny, což by mělo být ve druhé půlce března.


Mým pravidelným čtenářům stačí naskenovat QR kód


Pokud ještě knihy ode mě nemáte, raději napište dodací adresu do mailu


A pro ty, kteří nemají rádi QR kódy, je korunový účet zde: 1030513055 / 5500

a eurový tady: IBAN CZ23 5500 0000 0010 3051 3055, BIC RZBCCZPP


----------------------------------------------------

"Bůh žehnej dílu našemu"

Ladik




2 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
před 19 hodinami
Rated 5 out of 5 stars.

🤗

Like

Guest
před 20 hodinami

Snad Bůh. Jak může vést naše kroky někdo bezejmenný.

Like
1/258
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Vkontakte Social Icon

© 2008  Ladislav Větvička. GDPR.

bottom of page